Regeneracja skóry za pomocą plazmy azotowej - technologia Portrait NeoGen

Regeneracja skóryRegeneracja skóry za pomocą plazmy azotowej

Technologia Portrait NeoGen® opiera się na wykorzystaniu plazmy azotowej. Urządzenie pozwala na osiągnięcie niemal natychmiastowych, dobrych efektów w zakresie głębokiej regeneracji skóry. Zabieg jest bezinwazyjny a czas zabiegu jest bardzo krótki w odniesieniu do pozytywnych efektów, jakie daje.

W trakcie pracy urządzenia, właśnie za pomocą technologii plazmowej, emitowana jest energia, która w postaci serii impulsów dociera w głąb naszej skóry.

Impulsy energii docierające pod naskórek powodują, że natychmiast rozpoczyna się procedura tworzenia nowej warstwy skóry. Naskórek złuszcza się dokładnie w przeciągu kolejnego tygodnia od zabiegu.

Peeling jest naturalny, oparty na biologicznych reakcjach warstw skóry, a nie na stosowaniu środków chemicznych. Zastosowanie tego systemu chroni pacjenta przed uszkodzeniem komórek, co może się zdarzyć przy zastosowaniu laserów frakcyjnych lub ablacyjnych. Plazma azotowa powoduje termiczną modyfikację komórek, a to przekłada się na szybszy proces gojenia skóry i dokładniejszą jej ochronę.

Efektem zabiegu, jest nowa, odbudowana, wygładzona skóra. Na skórze nie widać już głębokich zmarszczek, bruzd oraz blizn. Znikają pigmentacyjne plamy i fotouszkodzenia. Drugim, wspaniałym efektem jest elastyczna, jędrna skóra, gdyż technologia plazmowa powoduje również pobudzenie skóry do budowy nowego kolagenu oraz elastyny.

Główne zastosowania urządzenia Portrait NeoGen®, to:

 1. Poprawa tekstury skóry
 2. Poprawa elastyczności skóry
 3. Wyrównanie kolorytu skóry
 4. Usunięcie łagodnych zmian pigmentacyjnych
 5. Usunięcie blizn potrądzikowych
 6. Spłycenie zmarszczek oraz bruzd
 7. Leczenie rogowacenia łojotokowego
 8. Leczenie rogowacenia starczego
 9. Leczenie starczych brodawek
 10. Stymulacja odbudowy skóry zniszczonej w wyniku nadmiernego promieniowania słonecznego


Zabieg sprawdza się nie tylko na skórze twarzy, ale również na dolnych i górnych powiekach oraz ust. Technologia Portrait NeoGen® może być łączona z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Należy podkreślić, iż przy zastosowaniu tej techniki poprawa stanu skóry przebiega stopniowo, a kolagen odbudowuje się nawet przez kolejny rok, gdyż aktywność fibroblastów podtrzymywana jest przez taki okres czasu.

Czas zabiegu na cały obszar twarzy to mniej niż godzina.

Urządzenie może emitować energię w wysokości od 1 do 4 dżuli. O sile impulsu decyduje lekarz w oparciu o zmiany na skórze pacjenta. W zależności od wielkości zmian skórnych oraz mocy użytej energii, rekonwalescencja, czyli proces gojenia, trwa od kilku dni do tygodnia. Należy pamiętać, aby w okresie gojenia się skóry nie wystawiać twarzy na ekspozycję cieplną, czyli nie wolno się opalać, wystawiać twarzy na słońce, czy korzystać z solarium.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Infekcje
 • Niektóre choroby przewlekła
 • Kuracje niektórymi lekami
 • Tendencja do przerastania blizn (keloidy)
Kosmetyki HD

Kosmetyki

Farbowanie i dekoloryzacja włosów

Farbowanie włosów

Mezoterapia mikroigłowa w domowym zaciszu - derma roller i dermapen

Mezoterapia mikroigłowa

Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

Masło Shea

Zalety i wady manicure akrylowego

Manicure akrylowy